Zima končí, jaro klepe na dveře, ale to neznamená, že odložíme svršky. Chladné počasí ještě nějakou dobu vydrží a co s večery, kdy je chladno nebo venku prší? Můžete se pustit do šití. Ušít dětský kabátek není tak složité, jak to může na první dojem vypadat.
Důležité je vědět jaký materiál a kolik jej budeme potřebovat. Střih na dětský kabátek a samozřejmě návod. Pokud už jste někdy u šicího stroje seděly, pak nebude tak složité se v tom zorientovat. Horší to mají ty, které jsou úplné začátečnice. Někdy se však začít musí a umět něco ušít je dnes velká výhra. Zvlášť vděčné je to právě u malých dětí, kde můžete ze staré košile manžela ušít dětskou plenečku případně z nenošených tepláků spíchnout tepláčky pro dítě apod.
Rady pro začátečnice
Hledat rady na internetu by zabralo mnoho času. A pak na jedné stránce najdete radu, na jiné střih, na další video návod. Máme pro vás něco lepšího. Ucelené informace najdete na portále Prošikulky.cz
Jedná se o portál, kde najdete mimo inspirace i střihy a návody od piky. Tedy pro opravdové začátečníky. Od práce na šicím stroji (jehly, nitě), přes materiál, tipy a triky, jak vypočítat spotřebu matriálu, přes rady ohledně střihu a jak jej v případě nutnosti upravit a další. Nechybí ani poradenství, pokud nenajdete přímo odpověď na vaši otázku.
Co dalšího se můžu naučit?
Mimo šití se můžete naučit i plést či háčkovat. Ze začátku třeba něco velmi jednoduchého. Uháčkovat kolečko nebo čtvereček určitě zvládnete. Sešitím více kusů koleček nebo čtverečků dáte vzniknout koberečku nebo záclonce. Jde o príma zábavu, kde se můžete od jednoduchých věcí, jako jsou čepka, šálek, palčáky, dostat ke krásnému svetru.