Chřipková sezóna začala ve velkém stylu . Kašel v tramvaji , smrkání v kině , všechno kolem se hemží bakteriemi a viry , které vstupují do organismu sliznicemi nosu, hrdla a průdušek , kde surově napadají náš podzimem oslabený imunitní systém . Vždyť to znáte. Kvůli klamnému zubatý slunci si ráno nedáváme extra záležet na vrstvení teplého oblečení a už vůbec ne na výživné stravě bohaté na vitamíny . Touto nedbalostí jste si prostě koledovali o pořádný chřipkový výprask .
Nadarmo teď budete lámat hlavu nad podceňováním výkyvů počasí . Překonali jste již první příznaky nachlazení , nebo jste již ve stádiu těžké nemoci ? Ať vás školili jedno , nebo druhé , máme pro pár triků jak být co nejrychleji znovu formě.
Tři dny přichází , tři zůstává a tři dny odjíždí : obligátní každoroční nachlazení . Podle statistických výsledků zpracovaných týmem zdravotních odborníků se jeho obětí stáváme alespoň jednou ročně . Bolesti v krku , ucpaný nos a neutuchající kašel . Ty utišíte horkým koupelím s éterickými oleji , který uvolní a utiší sliznice . Pokud se však objeví zimnice či nevolnost , pak to už jde dolů vodou. Příznaky se vystupňují do 72 hodin na horečku , která je nejčastějším důkazem toho , že vaše tělo uděluje protiúder neviditelným vetřelcům . Pomoci mu můžete odstaven citrónem či grapefruitem , který se nejnovější pokládá za přírodní všelék . Díky vysokému podílu rostlinných látek flovanoidov a vitaminu C mají schopnost potlačovat zárodky virů i bakterií.
Chřipkou nazýváme zhoršený stav , kdy nemoc vypukne náhle v podobě třesu , zvýšené teploty , která se zvykne vyšplhat nad 39 stupňů Celsia a vyústí až do bolesti kloubů a svalů , které nemocného donutí bezvládně zalehnout do postele , ve které si ulevíte studenými obklady na lýtka . Nedoporučujeme preventivní užívání antibiotik , důležitý je dostatečný příjem tekutin . Proto nezapomínejte na léčivou sílu bylinných čajů ze směsi heřmánku , tymiánu nebo lipového květu či bezu , které vás příjemně zahřejí a vy ze sebe nemoc za pár hodin doslova vypotíte .