Pokud zvažujete stavbu rodinného domu, nabízejí se dvě možnosti. Tou první je dřevostavba. Ačkoliv jsou dřevostavby obrovským hitem, existuje skupina obyvatel, která této variantě příliš nedůvěřuje, a to z důvodu životnosti. Druhou variantou jsou následně zděné domy. Pro jakou z těchto variant se máte rozhodnout? Záleží na mnoha faktorech. Pojďme se ovšem podívat na dřevostavby, jako takové. Jak je to s životností a co je potřeba u této varianty vědět? Rozhodně si nemyslete, že vám dřevostavba vydrží jen pár let.
Moderní dřevostavby aneb kvalitní materiál
Máte za to, že jsou zděné rodinné domy kvalitnější? Dále jste slyšeli o tom, že tyto domy nabízejí daleko větší komfort a modernu? Je dobré se seznámit s fakty týkající se dřevostaveb. Toto pravidlo totiž ani v nejmenším neplatí. Dřevostavby jsou v dnešní době na zcela jiné úrovni, a tak je potřeba se seznámit s tím, jak dlouho vám mohou vydržet. Jakmile vám sdělíme životnost, s největší pravděpodobností nám nebudete ani věřit. Pokud se pro dřevostavbu rozhodnete, dodavatelé vám poví své.
Prvně vám sdělíme fakt, že dřevostavba nemá v žádném případě nižší životnost než zděné rodinné domy. Při výběru nových technologií a kvalitního materiálu je tomu dokonce naopak. Dřevostavba může následně vydržet delší dobu. Stačí se jen zaměřit na kvalitní výběr. S tím vám může pomoct varianta dřevostaveb na klíč, kdy celý proces za vás odpracuje vámi vybraná společnost, a to od A po Z. Mimo jiné v České republice lze najít ve městech a na vesnicích roubenky, jež jsou mezi námi již více než 100 let. Právě tato životnost se často u dřevostaveb udává. Mnohdy však tuto hranici překročí.
Zachovalost zůstává
V předchozím odstavci jsme vám uvedli příklady roubenek, které zde stojí i více než 100 let. Co kdybychom vám sdělili, že se zde dají najít i stavby, jejichž věk překročil hodnotu 100 let. Chcete znát přesnější čísla? Pak se tyto čísla zastavují na hranici až 150 let. Faktem také zůstává, že jsou tyto stavby stále zachovány. Je potřeba se navíc seznámit s tím, že roubenky nejsou určeny k celoročnímu bydlení. Přes zimní období se těmto stavbám prakticky nikdo nevěnuje. I přes to se mohou pyšnit svou zachovalostí.
Zdroj obrázku:
nazarovsergey / Shutterstock.com