Jak si poradit se světlem a hlukem v bytě?

0

Zařídit si byt je běh na dlouhou trať. Mnohdy nás přitom mohou potrápit různé rušivé vlivy okolí. Když si vybíráme byt či dům, většinou bereme v úvahu lokalitu, cenu, dopravní spojení a dosažitelnost, blízkost zeleně a další faktory. Máme pocit, že jsme vybrali dobře a že už nás nemůže nic zaskočit. Jakmile se ale dámy do bytu nebo domu jednou nastěhujete, obvykle vás překvapí různá negativa, na která jste předtím ani nepomyslely. Jaká mohou být a jak je nejlépe vyřešit?

shutterstock_83685208

Žaluzie pohltí i teplo

Sluníčko je příjemným společníkem, ale když je ho moc, také to není ono. Průniku denního světla do bytu se nevyhnete, ostatně potřebujete ho. Je-li ale svit příliš intenzivní, jako v horkých letních dnech, může to být velice nepříjemné. Navíc dochází k zahřívání a tím zvyšování teploty v místnosti. Pomohou vám žaluzie, které zajistí žádoucí odstínění. Mohou být jak horizontálním, tak i vertikální. Vyznačují se velice jednoduchým ovládáním a výbornou funkčností.

Rolety jako designový doplněk

Pokud se vám ale zdají žaluzie příliš násilným prvkem a raději si vybíráte nějaké méně nápadné řešení odstínění, hodí se rolety. Ty jsou nejenom praktickým, ale zároveň i velmi vkusným doplňkem interiéru.  Zhotovují se z látky nebo třeba bambusu, který dává příjemný polostín. Látkové jsou většinou vybaveny motorický pohonem, bambusové bývají ruční. Nevýhodou je, že nemají tak vysokou stínící schopnost jako žaluzie a také neodráží teplo.

Ať nemusíte poslouchat sousedy

V okamžiku, kdy se stěhujete, bývá silniční provoz kolem vás ještě celkem v normě, jenže brzy zjistíte, že hluk z okolí je přece jenom značně vysoký a vadí vám. Můžete mít třeba nepříjemné sousedy, kteří se neustále hádají. V takovém případě doporučujeme odhlučnění stěny. Konstrukční řešení odhlučnění se nabízí dvě, kontaktní při běžném hluku, bezkontaktní při větším hluku.

Autor

Komentáře k článku