Co by nemělo chybět ve vaší domácí lékárničce?

0

V každé správné domácnosti by měla být jedna krabice nebo skříňka, která má všechny zdravotnické pomůcky a léky pro první pomoc. Ať už vás trápí jen klasická bolest hlavy nebo nastane úraz, vaše lékárnička by měla být na všechny tyto případy připravená.

Buďte připraveni v každém případě. Ať už se jedná o klasické nachlazení jakéhokoliv člena rodiny, klasický škrábnutí nebo větší úraz, je třeba mít vše pečlivě připravené v lékárničce. V takových případech totiž budete rádi, že máte ve všem pořádek. Proč je důležité mít v lékárničce pořádek, znát doby expirace a dostatečně se zásobovat?

Kam umístit lékárničku?

Zařizujete vaši první lékárničku ve vašem domově? Pak si dobře rozmyslete samotné umístění. Lékárnička bývá často uložena v organizéru, krabici nebo pořadači. Některé domácnosti mají léky a zdravotnické pomůcky uložené ve speciální skříni. Často se jedná o část v kuchyňské lince, někteří lidé ukládají lékárničku do skříně nebo komody v obývacím pokoji. V jiných místnostech se málokdy nachází. Je totiž důležité mít tuto zásobárnu léků stále při ruce.

Při hledání toho správného místa pro domácí lékárnu je také třeba dbát na to, aby nebyla volně dostupná dětem nebo domácím mazlíčkům. Umístěte ji proto do vyšších skříní nebo na police, na které není možné dosáhnout. Můžete tak předejít poměrně velké katastrofě v podobě spolykání většího množství prášků.

Pomocník při úrazu

Častým úrazem je například pořezání při kuchyňském umění nebo domácím vyrábění dekorací. V takovém případě je dobré mít hned v popředí vaší lékárničky prostředky pro první pomoc. Mezi tyto zdravotnické pomůcky patří určitě tekutý obvaz nebo klasický obvaz spolu s textilními samolepícími páskami. Při říznutí nebo odřenině tak dokážete poměrně rychle a snadno úraz ošetřit.

Další důležitou součástí této sekce jsou také náplasti. Ty vám pomohou v případě odřeniny, ale také využijete náplast pro puchýř. Mějte tedy na paměti, že vedle náplasti a obvazu je součástí správné lékárničky také obinadlo, bandáže a tejpovací pásky. Pro děti se vám budou hodit také náplasti s barevnými motivy.

Pro nachlazení

Pokouší se o vás chřipka nachlazení? Pak jako první jistě sáhnete pro teploměr, který by neměl chybět v žádné domácí lékárně. Vedle teploměru si pořiďte také první léky na příznaky chřipky. Bývají to často prášky na bolest a horečku, bolesti kloubů a další příznaky nachlazení.

Vedle těchto léků se vám může hodit také první pomoc ve formě přípravků na alergii, sprej proti štípancům od komárů a také mast pro zklidnění pokožky. Nedílnou součástí lékárničky by měla být také dezinfekce, ta se může hodit v mnoha případech.

Prevence především

Součástí domácí lékárničky by měl být i dostatek podpůrných přípravků pro vaše zdraví. Imunitu můžete ochránit různými doplňky stravy, se kterými se budete cítit mnohem silnější, plní energie a bez zbytečných příznaků mírných nemocí. Mezi takové doplňky patří mimo klasické tablety pro podporu zdraví také masti po větší fyzické námaze nebo také uklidňující prostředky pro případ většího stresu.

Nejčastějšími doplňky stravy jsou ale ty, které posilují celkovou obranyschopnost těla. Ve vaší lékárničce by proto neměl chybět komplex nejdůležitějších vitamínů a minerálů:

  • vitamín C a D,
  • vitamíny B komplex,
  • hořčík,
  • zinek.

Drobné předměty, které vám usnadní práci

Při první pomoci, při obvazování rány nebo pro jakoukoliv příležitost se vám bude v lékárničce hodit i několik předmětů. Mezi ně rozhodně patří menší nůžky na obvazy, se kterými si jednoduše připravíte přesně takovou délku obvazu, kterou potřebujete. Podobně se vám může hodit také pinzeta a také speciální pinzeta pro vyndávání klíšťat z kůže.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku