Jarní počasí je jako batole – náladové, nečitelné a nevyzpytatelné. Zatímco přes den se objeví příjemné teplo, po ránu či k večeru pěkně zmrznete. A vítr? Ten vám vleze pod kůži. Jak se obléci, a jak zabojovat, když vás přemůže rýmička?
Štěstí přeje připravenému
„Nenosíš, nemáš.“ Pořádně zamachrovat můžete v létě. V jarních dnech se s sebou hodí mít vždy alespoň jednu vrstvu navíc. Z domu sice vyrazíte za příjemného počasí, ale vracíte se promrzlí, nebo zmoklí. Ideální je zvolit jarní kabát či bundu, kterou v případě potřeby přehodíte přes sebe. Zafoukal silný vítr a máte ruce jako hrábě? Schovejte je do rukávu bundy a snažte se zkrátit pobyt venku na minimum. Ven byste vždy měli vyjít dostatečně oblečeni.
Když udeří rýmička
Tato nepříjemná situace se stane jednou za čas každému. Jarní období je pro ni typické. Bolest hlavy, únava, rýma a kašel. Našlo si vás nachlazení, které se vám snaží naznačit jediné – váš imunitní systém nyní bojuje s bakteriemi a viry. Dopřejte si více spánku a odpočinku. Spolehněte se na přírodní preparáty proti rýmě, jako je například bylinkový Sinupret. Zázvorový čaj s medem a citrónem vám zní povědomě? Je právě čas si jej připravit.
Jak nastartovat imunitu
Vydejte se do boje s nachlazením včas – jedině tak předejdete pozdějším potížím, které vedou až k nadužívání antibiotik. Dejte si klidový režim. Když vám není dobře, stejně se vám nic nedaří. Počkejte raději tři dny s povinnostmi, které nejsou bezpodmínečně nutné. Spánek, dostatek pití, bylinkové přípravky, česneková kúra nebo například kozí kolostrum z farem, kde je odebíráno šetrným způsobem – to vám nastartuje imunitu již během 2 dní. Ke zmírnění rýmy pomáhá výplach nosu Vincentkou.
Když jste nachlazení, poslouchejte své tělo, které bojuje s viry a bakteriemi. Odložte aktivity, které nejsou nutné, a dopřejte si péči.