Výběr nového notebooku doprovází množství otázek, které je zapotřebí si promyslet předtím, než se vydáme na nákup. Důležitá je nejen cenová relace, ale i fakt jak často a k jaké práci chci notebook využívat. Jestli mi stačí přečíst si emaily, budu občas stahovat filmy, hrát na něm hry anebo má sloužit i k práci a bude v provozu více než 4 hodiny denně.
Parametry
Notebook určitě není vhodné vybírat jen podle designu. I když pravdou je, že pokud se člověku notebook vzhledově velmi líbí, dokáže mu odpustit i nějaký ten nedostatek. Ovšem nemělo by se stát, že dáte přednost vzhledu a barvě před parametry. Většina solidních notebooků je barvy bílé, černé, stříbrné občas se najde barva modrá či tlumeně červená. Všechno růžové, kytičkové, křiklavé nestojí většinou za nic. Důležité je soustředit se na paměť, disk, procesor, grafiku, akumulátor a displej. Když zrovna nepatříte k těm, kteří se dokáží pohybovat v těchto vodách, zamiřte do několika prodejen a ptejte se. V podstatě vždy vycházejte z toho, k čemu primárně bude notebook sloužit.
Odolnost konstrukce
Toto je další důležitý bod v případě, že budete s notebookem jako se svým společníkem dost cestovat. V tomto případě si pak samozřejmě hned k notebooku pořiďte i vhodnou tašku. Přenášení může u obyčejného notebooku napáchat pořádné škody a dokonce ho i vyřadit z provozu. Tudíž přemýšlejte, zda budete na něm pracovat pouze z jednoho místa anebo jej různě stěhovat dle potřeb.
Klávesnice
Možná vám to přijde jako naprostá zbytečnost, ale ono na klávesnici skutečně záleží. To proto, že každý nemusí psát všemi deseti a naopak, pokud všemi deseti píšete, mělo by to jít jako po drátku a klávesy by měly mít jasný a příjemný stisk. Je to jako tuhá brzda u automobilu, abyste se u psaní netrápily, zkuste si klávesnici než si notebook koupíte. Zvlášť v případě, že hodláte na notebooku skutečně trávit 4 a více hodin denně.
Co dále u notebooku sledovat před nákupem?
-
Chlazení
-
Velikost a váhu (pokud jej budete přenášet)
-
Cenovou nabídku
-
Porovnejte i jiné kvalitní značky
Tipy na závěr
-
Notebook pro hraní her – dedikovaná grafická karta
-
Pracovní notebook – bytelná konstrukce, kvalitní klávesnice
-
Časté přenášení – menší uhlopříčka, bytelná konstrukce