Její svět

Jak neopakovat ty stejné chyby při praní

Myslíte si, že váš prášek je na nic, nebo že pračka prostě neumí dobře vyprat? Bohužel, nalejme si čistého vína. Za většinu problémů spojenou s praním si můžeme my sami. Přejete si čisté a voňavé prádlo, které bude skutečně vyprané? A také bez pobarvení vyprat všechny skvosty z vašeho šatníku? Podívejte se na naše tipy!

Dodržujte instrukce!

Odjakživa nás něco v koutku duše nabádá k tomu, abychom ignorovali všechny manuály, a dělali si to po svém. To se nám ovšem nemusí vyplatit. Pokud je na programu uvedeno, že máte do bubnu pračky vložit maximálně 5 kg špinavého a suchého prádla, udělejte to. Prádlo se vypere, namísto toho, aby se jen jako jedna velká hrouda točilo dokolečka, a navíc vám pračka vydrží podstatně déle. Nebudete přetěžovat její mechanismus vahou, na kterou není stavěna. Amen.

Prášek vždy správně

Myslíte si, že se houby stane, pokud na bílé prádlo použijete prášek pro barevné tkaniny? Jste na velkém omylu. Prášky na bílé prádlo obsahují bělidla a optické rozjasňovače, které vašemu barevnému prádlu pěkně pocuchají fazónu. Prášky určené na černé používejte výhradně na velmi tmavé kousky, protože jsou navrženy tak, aby chránily jejich barvu. Neměnit!

Aviváž

První pravidlo je jasné – aviváž nepatří do bubnu pračky. Vždy ji nalejte do zásobníku. Mohla by vám totiž na oděvech zanechat skvrny. Dále je dobré vždy dodržet dávkování aviváže podle váhy prádla. Ani pradlenka Madlenka se nemusí stydět, pokud má u pračky šikovně schovanou kuchyňskou váhu s velkou mísou. Zamezí tak plýtvání nebo naopak nulové vůně a účinku aviváže.

Už se těšíte, až bude vaše prádlo čisté a voňavé? Rada na závěr – skutečně špinavé prádlo MUSÍ přes noc do namáčecího prostředku, který rozmícháte například v kyblíku. Ráno vyperete, a máte čisto! Přejeme vám mnoho úspěšných pracích cyklů.

Zdroj foto: freepik.com

Exit mobile version