Doby, kdy vykuřovadla patřila pouze mezi zapomenuté rituální předměty pro čarovné chvíle, jsou dávno pryč. V dnešní době se naopak těší velké oblíbenosti i v moderním světě. K čemu slouží a jaká vykuřovadla je vhodné zvolit do domácnosti? Zjistěte ty nejdůležitější informace o tomto zajímavém, voňavém předmětu.
Ezoterický zážitek
Pravdou zůstává, že vykuřovadla jsou již po staletí součástí ezoteriky a rituálů. Samotné vykuřování bylo vždy součástí různých obřadů a rituálů. Při rituálech se lidé snažili přivolat dobré počasí a přízeň přírody i úrody, štěstí při lovu nebo také ochranu pro celou rodinu. Pro očištění duše byla vykuřovadla tím správným rituálním předmětem, stejně tak se vykuřováním vyháněla i nemoc z těla.
Dnešní doba bez šamanství
Vykuřování již v moderní době nemá nic společného s čarováním nebo obřadními rituály. Vůně různých vykuřovadel může perfektně naladit pohodovou a relaxační atmosféru ve vašem domově, interiér nejen krásně provoníte, ale také vyčistíte vzduch. Záleží především na tom, jaký druh směsi ve vykuřovadle zvolíte. Navíc jsou vykuřovadla před i při samotném vykuřování estetickým doplňkem domácnosti.
Výhody bylinných vykuřovadel
Vykuřovadla jsou většinou složená z pryskyřice, dřevin a různých bylin. Velkou výhodou této vonné směsi je naprosté přírodní složení, bez chemických prvků. Namísto vonných difuzérů nebo vonítek do domácnosti si tak můžete dopřát přirozenou vůni přírody. Při výběru správného vykuřovadla pak můžete přemýšlet nad vaší oblíbenou vůní nebo také nad pozitivními účinky konkrétních bylin.
Jak nejlépe provonět prostor?
Pokud má vykuřovadlo posloužit jako maximální provonění celého prostoru, pak je vhodné zvolit speciální vykuřovací lampičku. Většinou keramická miska na horní části lampičky doplňuje spodní část s prostorem na čajovou svíčku. Do horní části stačí vložit vykuřovací směs, pod kterou zapálíte jednu svíčku. Zatímco směs pomalu hoří, pomalu a s příjemnou intenzitou provoní váš domov.
Pro efekt i atmosféru
Chcete navodit tu správnou atmosféru a dopřát si i správný efekt s dýmem z vykuřovadla? Pak můžete zvolit variantu s pomocí vykuřovací misky. Tou může být jakákoliv nehořlavá miska, kde dno vysypete pískem. Do písku položte pár menších rozžhavených uhlíků, dobře poslouží i ty určené do vodnice. Na uhlíky pak už jen zbývá položit vykuřovací směs, oblíbenou vonnou dřevinu nebo pryskyřici.
Váš šamanský rituál
Chcete se dotknout čarovného rituálu a vyzkoušet pravou sílu vykuřování? Pak je čas si pořídit svazek vykuřovadla, který je často složen z bílé šalvěje a bylin. Takový svazek je často svázaný přírodním materiálem a působí esoterický už sám o sobě.
Připravte si mělkou misku nebo dostatečně velký talíř, na který vykuřovadlo budete moct položit. Zapalte špičku svazku a po rozhoření oheň sfoukněte. S doutnajícím svazkem můžete pomalými tahy proudit vzduchem nebo celý svazek položit na připravený talíř. Vykuřovadlo je poměrně velké, a tak vám bude stačit pro vykouření prostoru jen pár minut. Poté můžete svazek uhasit a nechat ho na další příležitost.
Je důležité zvolit také správnou vykuřovací směs. Poprvé zkuste vybírat podle ingrediencí, které vám nejvíce voní. Často to bývá šalvěj spolu s levandulí, měsíčkem nebo lístky růže. Brzy si však přijdete na vaši nejoblíbenější kombinaci, která bude tou pravou pro váš interiér.
Zdroj: www.freepik.com