Mobilní telefon v rukou malých dětí, to není dnes nic neobvyklého. Nastává otázka, kdy je vlastně vhodné první mobilní telefon dítěti pořídit a jaké funkce by měl mít. Kolik peněz je nutné do nového mobilu pro děti investovat?
Nespěchejte
Názory odborníků se shodují – dítěti bychom měli mobilní telefon pořizovat co možná nejpozději. Není rozhodně kam spěchat, jenže doba jde dopředu a dnes je poměrně běžné vidět už dítě předškolního věku s vlastním mobilním telefonem. Vhodnější je ale počkat až do nástupu dítěte do školy. Prvňáčka chce mít každý rodič pod dohledem a nejsnadnější způsob, jak jej zkontrolovat, je zavolat mu.
Obyčejný mobil na zkoušku
Když dítě dospěje do věku, kdy už mobilní telefon mít musí nebo ho prostě chce, protože ho mají i jeho kamarádi, nezbude nám nic jiného, než ho koupit. Je lepší, když dítě má mobil a může rodiči zavolat, že se zdrží po škole, protože půjde ke kamarádovi nebo o přestávce zavolá, jak se má a jak se mu vede. První mobil by ale měl být jen na zkoušku. Dítě může telefon snadno ztratit nebo někde zapomenout. Není tedy nutné hned zainvestovat do mobilu nemalé peníze. Nejlepší první mobil je ten tlačítkový, který se navíc jen tak nerozbije a dítěti se bude dobře ovládat.
Funkce nejsou důležité
I když jsou dnes v kurzu chytré telefony, dětem úplně do rukou nepatří. Internet v mobilu může představovat riziko – a menšímu dítěti je často stejně k ničemu. Pro hry a nejrůznější naučné aplikace je lepší dítěti pořídit zpočátku tablet. Klasický tlačítkový telefon má všechno, co dítě potřebuje a co by měl první mobil umět. S dítětem stejně budete především telefonovat. Pokud byste rádi dítě sledovali – tedy mapovali jeho polohu, což je rozhodně chytré a bezpečné, a telefon, který pořizujete, nemá funkci GSM, můžete k němu za pár stokorun dokoupit speciální sledovací klíčenku.
Chytré mobilní telefony jsou pro starší školáky.
Zdroj foto: www.pixabay.com