Mama Hotel aneb proč muži před třicítkou nechtějí opustit rodiče?

0

Některým mužům se často ani po třicítce nechce opouštět teplé hnízdo u rodičů, důvodů, které za tím stojí, může být několik.

Finanční zajištění

Důvodem pro opuštění rodného místa je nejčastěji touha po nezávislosti a osamostatnění se. To zpravidla začíná stěhováním do svého vlastního bytu či pronájmu. Taková záležitost ale není vůbec levná, sehnat příznivý byt za přijatelnou cenu bývá často složité. Proto je mnohem pohodlnější zůstat v zajištěném bydlení, než shánět finance a začít bydlet na vlastní pěst, což přináší mnoho úskalí. Co se finanční stránky bydlení u rodičů týká, i přesto, že je člověk ochotný přispívat peněžně na chod domácnosti, nemůže se tato částka rovnat samostatnému bydlení.

Single život

Bydlet s rodiči, pokud jste v dlouhodobém partnerském vztahu, je poměrně nereálné. Ženy jsou většinou aktivnější ve snaze se osamostatnit, a tak již v nízkém věku shánějí vlastní bydlení. A to často se svými partnery. Ovšem pokud muž zůstane sám bez partnerky, pak v podstatě nemá pádný důvod k opouštění rodinného domu, kde má vysoký komfort a nemusí se tak starat o peníze a spoustu dalších věcí. Jestliže muž zůstává na rodičích závislý i přesto, že vede partnerský život, pak to často přináší velké problémy do vztahu.

Maminčin mazánek

Snad největší výhodou, kterou bydlení u rodičů přináší, je péče, kterou muž získá. Nehledě na to, kolik mu je, i přesto je zpravidla matkou obstaráván. Dostává teplé jídlo, má naklizeno, aniž by se tomu musel velmi věnovat, často se dokonce nemusí starat ani o praní a žehlení vlastního prádla. Tato nesamostatnost však nepřináší žádné výhody, spíše naopak.

Dlouhé setrvávání v domu rodičů z důvodu vlastní pohodlnosti vede často ke zlenivění a neschopnosti se o sebe postarat, ani pro jednu stranu to tak nepřináší veskrze nic pozitivního.

Zdroj foto: cz.depositphotos.com

Autor

Komentáře k článku