Vypověděla vám chladnička svou službu ve chvíli kdy , rtuť teploměru ukazovala na nepříjemných 30 stupňů ? Nebo když jsme minuli poslední cent z vaší výplaty ? Takovým problémem se dá snadno vyhnout a netřeba ani číst nekonečné manuály . Stačí, když se budete držet následujících bodů, které vám vysvětlí , co dělat a co ne , abyste životnost své chladničky zvýšily na maximum.
Kompresor uvnitř chladničky překonává každou minutu velký teplotní rozdíl mezi teplotou v interiéru bytu a vámi navolenou teplotou chlazení okolo 6-8 C. Častým problémem domácnosti je proto umístění chladničky na nesprávném místě . Nevhodná poloha pro umístění je na východní nebo západní straně , poblíž okna . Taktéž není vhodné umístit ledničku těsně vedle tepelného zdroje , jako je radiátor nebo sporák . Doporučuje se umístit lednici ke zdi , která sousedí s dalším pokojem . Zde teplota během roku nekolísá v takové míře , jako ve styku s vnější stěnou .
Kde ještě dělají domácnosti největší chybu ? Při samotném čištění chladničky. Kompresor se pořádně zapotí už jen při několik milimetrové námrazy . Prvotně se vám naznačí svou nespokojenost zvýšeným číslem při kolonce spotřeba energie , později vám odmítne poslušnosti . Prodavači chladniček proto radí , alespoň jednou za měsíc ne jen umýt poličky v chladničce , ale také zkontrolovat výskyt námrazy při kompresoru .
V kuchyni prach cirkuluje neustále , což má za následek usazování prachu v tepelném výměníku chladničky. Určitě to znáte , je to černá mřížka umístěná na zadní straně chladničky . Prach působí jako izolant , předávání tepla se zpomaluje a spotřeba roste . Proto všechny poctivé hospodyňky , jednou za měsíc třeba odtáhnout ledničku as vysavačem s jemnou hubicí prach vyčistit .
Řeknete si , a toto opravdu pomůže v životnosti mé lednice ? Věřte či ne , i tyto na oko primitivní věci účinně přispějí ke správnému chodu chladničky a prodlouží jeho bezstarostné užívání.